Kúpa nehnuteľnosti na Mallorce

Nehnuteľnosti na MallorceMallorca síce patrí administratívne pod Španielsko, ale predsa len sa realitný trh na Mallorce trochu líši od kontinentálneho. Mallorca je o niečo exkluzívnejším miestom pre život, domy tu kúpili známe osobnosti, služby sú na vysokej úrovni a tiež ceny nehnuteľností sú o niečo vyššie – apartmány od cca 200.000 EUR, radový dom od cca 300.000, samostatný dom od cca 500.000 EUR. Obdobne ako Mallorca sú na tom aj ďalšie Baleárske ostrovy – Ibiza a Menorca.

Podmienky kúpy nehnuteľnosti pre slovenské fyzické a právnické osoby sú rovnaké ako v prípade pevninských lokalít Španielska, nie sú tu stanovené teda žiadne legislatívne prekážky pre slovenských investorov. Predpokladom na prevod vlastníctva je získanie španielskeho daňového čísla NIE. Dokladom o vlastníctve je notársky zápis o vlastníctve nehnuteľnosti Escritura de compraventa.

Jednorazové dane a poplatky spojené s kúpou nehnuteľnosti

V prípade kúpy novej nehnuteľnosti platí kupujúci (prvonadobúdateľ) DPH vo výške 7 %. V prípade kúpy staršej nehnuteľnosti platí kupujúci daň z prevodu nehnuteľnosti vo výške 6 až 7 %. Notárske poplatky a ďalšie prevodové poplatky sú cca 3 % z kúpnej ceny nehnuteľnosti.

Pravidelné poplatky spojené s vlastníctvom nehnuteľnosti

V prípade, že ide o nehnuteľnosť v rámci komplexu/strediska, platí vlastník nehnuteľnosti tzv. Comunidad (upratovanie spoločných priestorov, ochranka, úprava záhrad, čistenie bazéna a pod., vrátane fondu opráv) – výška týchto poplatkov závisí od kvality projektu a poskytovaných služieb.Služby a energie – voda, elektrina, plyn, telefónDaň z nehnuteľnosti – približne 0,7 %, je odvodená z tabuľkových hodnôt nehnuteľnosti podľa databázy miestneho úradu.

(V prípade záujmu je možné obstarať pre klienta služby správcovskej firmy, ktorá bude nehnuteľnosť spravovať na základe zadania klienta – napr. ďalší prenájom, upratovanie, správa účtov a pod. Kalkulácia služieb je pripravená individuálne pre klienta.)

Ponuka nehnuteľností na predaj na Malorke

Hot tips | Máme pre Vás pripravených viac než 6000 nehnuteľností z celého sveta Kompletná ponuka

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail:
Jazyk: