Kúpa nehnuteľnosti v USA

Nehnuteľnosti v USAFyzické a právnické osoby, ako občania EÚ, môžu kupovať nehnuteľnosti v USA bez obmedzenia. Proces kúpy, jeho jednotlivosti a poplatky, ktoré hradí kupujúci, sú odlišné v každom štáte.

Vzhľadom na to, že najväčší záujem zo strany klientov je o nehnuteľnosti na Floride, uvádzame základný prehľad ku kúpe nehnuteľností na Floride.

Podpis rezervačnej zmluvy je spravidla viazaný s platbou 10 % kúpnej ceny. Pre bezpečné prevody platieb je využívaný escrow účet, ktorého držiteľom je spravidla tretia nezávislá strana transakcie „title company“ alebo právny zástupca. Doplatok kúpnej ceny nasleduje pri tzv. closingu, keď je celá transakcia formálne dokončená podpisom prevodových dokumentov a zaplatením všetkých súvisiacich poplatkov.

» Ponuka nehnuteľností v USA

V USA je zvykom, že každá strana transakcie (kupujúci a predávajúci) využíva svojich vlastných poradcov – realitného agenta a právneho zástupcu – ktorí hája záujmy svojho klienta. V prípade kúpy nehnuteľnosti v rámci kondomínia/strediska môže prevod vlastníctva podliehať súhlasu jeho predstavenstva.

Kupujúci hradí jednorazové poplatky súvisiace s transakciou vo výške cca 5 až 6 % z ceny nehnuteľnosti, ročná daň z nehnuteľnosti je cca 2 % z katastrálnej hodnoty nehnuteľnosti. Realitná provízia: 3 % (+ DPH).

Hot tips | Máme pre Vás pripravených viac než 6000 nehnuteľností z celého sveta Kompletná ponuka

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail:
Jazyk: