Lokality pre nákup nehnuteľností na Sardinii

SardinieSardínia predstavuje pre slovenských záujemcov o kúpu nehnuteľností pri mori jednu z najobľúbenejších destinácií. Kupujúci majú záujem najmä o vyhlásené prímorské strediská v severnej časti ostrova, no v tejto časti sa nachádzajú aj prestížne lokality, ako napr. Porto Cervo, kde sú ceny nehnuteľností pomerne vysoké a cena apartmánov sa pohybuje od cca 300.000 EUR. V menej vyhlásených, ale napriek tomu veľmi pekných lokalitách (ako napr. Costa Paradiso), sa ceny pohybujú od cca 180.000 EUR za apartmán a od cca 350.000 EUR za dom.

Pomerne solídne je aj dopravné spojenie. Počas sezóny lietajú z Viedne priame lety na Sardíniu (letisko v Olbii a na Cagliari), z Bratislavy len s medzipristátím. Samozrejme je možné využiť aj trajekty z Talianska (Livorno, Janov a ďalšie).

» Ponuka nehnuteľností na Sardínii

O Sardínii

Sardínia je druhým najväčším ostrovom Stredozemného mora a nachádza sa približne 230 kilometrov od talianskeho pobrežia. Tento ostrov je známy najmä vďaka svojim nádherným plážam - nachádza sa tu mnoho pláží s ocenením za kvalitu vody. Vďaka členitému pobrežiu si každý môže nájsť zapadnutú pláž, kde po celý deň nikoho nestretne.

Sardínia bola v priebehu uplynulých tisícročiach osídlená mnohými civilizáciami, z ktorých každá zanechala na ostrove svoju nezmazateľnú stopu - zhliadnuť je tak možno pevnosti nuražskej kultúry, zvyšky chrámov postavených Feničanmi a Rimanmi a dokonca aj pravoslávne kostoly Byzantíncov. Za videnie stojí mimo architektonických pamiatok aj zaujímavé skalné útvary vhodné napríklad pre horolezectvo.

Sardínská kuchyňa je vyhlásená predovšetkým úpravou plodov mora a mliečnymi výrobkami. Miestne syry a údeniny sa vyvážajú do celého sveta a ich ochutnanie je nezabudnuteľným kulinárskym zážitkom.

Fotky

Hot tips | Máme pre Vás pripravených viac než 6000 nehnuteľností z celého sveta Kompletná ponuka

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail:
Jazyk: