Malorka vábi cudzincov hľadajúcich prázdninové sídlo

Jej klíma, jednoduchá prístupnosť a nádherná krajina. To sú podľa špecializovaného časopisu Knight Frank hlavné dôvody, prečo je Malorka obľúbenou prázdninovou destináciou pre rad Britov. Striktné obmedzenie výstavby a rastúci dopyt od európskej elity navyše viac chráni ceny miestnych realít na rozdiel od zvyšku Španielska.

Obraz Malorky sa za posledné desaťročie značne premenil. Preč sú bytové domy pozdĺž pláží, Malorka sa prispôsobila požiadavkám návštevníkov a ponúka oveľa viac. Od domčekov postavených v starobylom duchu až po tie luxusné nachádzajúce sa neďaleko golfových ihrísk. Ponuka realít na Malorke je naozaj široká.

V súčasnej dobe už sem lieta 27 aeroliniek z 45 krajín. Okrem toho, že Malorka priťahuje tých, ktorí túžia po "druhom", prázdninovom domove, pribúda aj tých, ktorí tu trávia celý rok. Lákadlom je okrem iného tristo dní, po ktoré tu spravidla svieti slniečko, Malorka ale oplýva aj skvelými medzinárodnými školami či kvalitnou zdravotnou službou. Ponuka voľnočasových aktivít je tiež široká, vybrať si môžete z windsurfingu, golfu, plachtenia, ale aj potápania či tenisu.

Kým juhozápadná časti ostrova (Puorto Andratx, Santa Ponsa či Son Vida) dávajú prednosť hlavne kupujúcim z Nemecka a Škandinávie, napr. Briti v prevažnej miere volia severné pobrežie ostrova (Deia, Valldemossa, Soller). Svoju úlohu tu určite hrajú horské scenérie či prvotriedne reštaurácie. Mimochodom na celej Malorke je päť reštaurácií, ktoré sa môžu pochváliť michelinskou hviezdou. Záujem investorov zo strednej a východnej Európy je potom pomerne rovnomerne rozložený medzi všetky najvyhľadávanejšie destinácie.

Práve v týchto lokalitách sa ceny držia na najstabilnejšej úrovni, aj napriek ekonomickej kríze. Celkovo sú ceny realít v top lokalitách na Malorke podľa expertov z Knight Frank aj naďalej 15 až 20 percent pod úrovňou pred nástupom ekonomickej recesie. Vo zvyšku Španielska sú ale ceny aj viac než 30 percent pod úroveň pred recesiou. Úlohu môže hrať aj fakt, že kvôli striktným stavebným obmedzeniam na Malorke zostáva ponuka na pomerne nízkej úrovni.

Reality na Malorke na predaj:

» Prejdite do databázy realít.

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail:

Sme členmi AIPP

Hot tips | Máme pre Vás pripravených viac než 6000 nehnuteľností z celého sveta Kompletná ponuka

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail:
Jazyk: