Nehnuteľnosti na Costa de Almeria

Costa AlmeriaPobrežie Costa de Almería je súčasťou provincie Almería v juhošpanielskej oblasti Andalúzie. Z východnej strany susedí s pobrežím Costa Tropical a zo severovýchodnej strany s pobrežím Costa Calida.

Pobrežie je 217 km dlhé a zahŕňa niekoľko významných a turisticky obľúbených prímorských stredísk, ako sú Vera, Mojacar, Roquetas de Mar, Almerimar. Morské pobrežie je výrazne členité a nájdete tu jak dlhé piesočnaté pláže, tak menšie morské zálivy medzi skalnatými výbežkami.

Costa Almería patrí už dlhé desaťročia medzi obľúbené destinácie turistov z celého sveta. Vznikli tu rozvinuté turistické rezorty s moderným zázemím - prístavy, golfové ihriská, akvaparky, reštaurácie, kaviarne atď. V blízkom dosahu sú ale aj tradičné rybárske dedinky alebo prírodné parky. Najjednoduchšou dopravou je letecké spojenie na medzinárodné letisko v Almerii, alternatívne v Murcii, Alicante alebo Malage.

Ceny nehnuteľností na Costa Almeria sa pohybujú pod španielskym priemerom. Priemerná cena realít na Costa Almeria je cca 145 000 EUR (rok 2013), avšak ceny u menších apartmánov s jednou spálňou začínajú už od cca 80 000 eur.

Fotky

Hot tips | Máme pre Vás pripravených viac než 6000 nehnuteľností z celého sveta Kompletná ponuka

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail:
Jazyk: