Nehnuteľnosti na Costa de la Luz

Costa de la LuzPobrežie Costa de la Luz tvorí západnú časť španielskej Andalúzie. Z južnej časti začína pri mestečku Tarifa u Gibraltáru. Zo západnej časti končí až u portugalských hraníc. Z toho je zrejmé, že Costa de la Luz leží už na pobreží Atlantického oceánu.

Costa de la Luz, alebo pobrežie svetla, je vyhlásené najmä pre svoje nádherné a dlhé piesočnaté pláže, ktoré ale nie sú tak zaplnené turistami ako napr. Costa del Sol. Costa de la Luz sa delí na dve spádové oblasti: Cadiz a Huelva. Okrem týchto veľkých miest sa nachádza na morskom pobreží mnoho obľúbených letovísk - Tarifa, Ayamonte, Isla Cristina, Lepe, El Portil, Punta Umbría, Matalascañas, Sanlúcar de Barrameda, Chipiona, El Puerto de Santa María, Cádiz, Chiclana de la Frontera, Conil de la Frontera, Zahara de los Atunes, Los Caños de Meca, Vejer de la Frontera, Bolonia.

Ceny nehnuteľností na Costa de la Luz (oblasť Cadiz) sú prekvapivo vysoké v porovnaní s celošpanielským priemerom. Priemerná cena nehnuteľnosti na Costa de la Luz činí 333 000 EUR (rok 2013). Ceny nehnuteľností sa výrazne prepadli počas realitnej krízy (v roku 2008 bola táto priemerná cena 597 000 EUR). Priemerné ceny apartmánov s jednou spálňou sú takmer za 150 000 eur, ale možno tu kúpiť aj nové apartmány v cene do 100 000 EUR.

Fotky

Hot tips | Máme pre Vás pripravených viac než 6000 nehnuteľností z celého sveta Kompletná ponuka

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail:
Jazyk: