Nehnuteľnosti na ostrove Pag

Ostrov Pag - ChorvatskoOstrov Pag je výhodnou voľbou pre tých, ktorí dávajú prednosť kľudu pred rušným spoločenským životom. Neplatí to ale úplne, ak by ste predsa zatúžili po víru nočného života, stačí vyraziť na preslávenú pláž Zrće, ktorá je vyhláseným centrom zábavy. Ponuka nehnuteľností na ostrove zahŕňa apartmány, kamenné domy i moderné domy postavené v nedávnej dobe.

» Ponuka nehnuteľností na predaj na ostrove Pag

O lokalite

Pag, ostrov s veľmi členitým pobrežím s krásnymi zátokami, patrí do skupiny Kvarnerských ostrovov na severozápade chorvátskeho pobrežia, s ktorým je spojený Pažským mostom cez Ljubačskou úžinu. Ďalej susedí s ostrovom Rab.

Najväčším mestom ostrova je rovnomenný Pag, krásne historické mesto s mnohými tradíciami, medzi ktoré patrí napríklad preslávené krajkárstvo, ktorého história siaha až do 16. storočia. Okolo mesta sa nachádzajú tiež rozľahlé saliny. Hlavným letoviskom lákajúcim najviac trustov je Novalja, ďalej tiež Mandre alebo Potočnica.

V údoliach ostrova Pag sa výborne darí vínnej réve, olivovníkom a ovocným stromom. Typickou špecialistou je pažský ovčí syr s charakteristickou chuťou spôsobenou tymiánom a ďalšími bylinkami, obsiahnutými v strave voľne sa pohybujúcich oviec.

Pobreží ostrova ponúka celých 84 kilometrov prekrásnych piesočnatých a štrkových pláží, vrátane známej pláže Zrće. Ďalšiou lákavou zaujímavosťou, ktorá stojí za navštívenie, sú dve krasové jazerá na juhovýchode ostrova, menom Velo blato a Malo blato.

Hot tips | Máme pre Vás pripravených viac než 6000 nehnuteľností z celého sveta Kompletná ponuka

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail:
Jazyk: