Nehnuteľnosti Obergurgl - Hochgurgl

Obergurgl patrí k najexkluzívnejším rakúskym strediskám. Tomu zodpovedajú aj ceny nehnuteľností. V prípade novej výstavby začínajú ceny cca od 5 500 EUR bez DPH za meter štvorcový. Výsledná cena je samozrejme závislá na ďalších faktoroch, ako je štandard vybavenia atď.

V Tirolsku navyše historicky existujú značné reštrikcie voči rekreačnému bývaniu. Prakticky jedinou možnosťou tak je kúpiť nehnuteľnosť s podmienkou ďalšieho prenájmu s možnosťou čiastočného užívania.

» Ponuka nehnuteľností na predaj v oblasti Obergurgl - Hochgurgl

O lokalite Obergurgl - Hochgurgl

Obergurgl - Hochgurgl, jedno z najkrajších alpských stredísk, sa nachádza neďaleko Söldenu v Ötztalských Alpách. Za posledných niekoľko desiatok rokov sa Obergurgl premenil z tradičnej horskej dediny v jeden z najmodernejších rezortov v tejto časti Álp. Aj napriek tomu si však zachoval typický ráz a vďaka veľmi obmedzené doprave ponúka úplný pokoj a súkromie. V Obergurgl je dostupná široká ponuka après-ski aktivít, na rozdiel od väčších centier sa skôr jedná o relaxačné aktivity a možnosť vychutnať si miestne špeciality v niektorej z mnohých miestnych kaviarní a reštaurácií.

Nespornou výhodou Obergurgl je dostupnosť zjazdoviek. Priamo do dediny zasahujú dve lanovky, ktoré Vás vyvezú priamo k zjazdovkám - nikdy tak nie je potrebné ísť pešo viac ako 250 metrov. Resort ponúka cez 110 kilometrov zjazdoviek rozdelených medzi tri vzájomne prepojené strediská - Gaisberg, Festkogl a Hochgurgl. Najmä Festkogl a Hochgurgl sú vďaka svojej nadmorskej výške (1 800 až 3 080 mnm) ideálne pre jarné lyžovanie a predstavujú miesta s najstálejším snehom v tejto časti Álp.

Aj napriek tomu, že Obergurgl a okolité strediská sú skôr rodinným rezortom (je tu len málo veľmi ťažkých zjazdoviek, na druhú stranu je možné vyberať z mnohých lyžiarskych škôl), rezort si za svoju základňu zvolil americký tím lyžiarov v čele s hviezdami ako Lindsey Vonn a Bode Miller. Výhodou Obergurglu však zostávajú relatívne prázdne zjazdovky a krátke čakanie na miestnych lanovkách, čo ocení každý lyžiar. Rovnako ako v ostatných alpských strediskách, aj v Obergurglu je možné vychutnať si lyžovanie mimo zjazdovky - napríklad v oblasti Königstalu je dostupný nádherný prašan po väčšinu zimy.

Obergurgl však stojí za návštevu aj v lete. Tunajšie turistické trasy lákajú k objavovaniu nádherných údolí, zároveň sa tu nachádza mnoho vnútorných i vonkajších bazénov, jazero a wellness - je to teda miesto ideálne pre relaxáciu.

V okolí Obergurglu sa samozrejme nachádza niekoľko ďalších stredísk - za zmienku stojí najmä celosvetovo známy rezort Sölden ponúkajúca 140 kilometrov zjazdoviek, na ktorých sa jazdí Svetový pohár.

Hot tips | Máme pre Vás pripravených viac než 6000 nehnuteľností z celého sveta Kompletná ponuka

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail:
Jazyk: