Nehnuteľnosti pri Lago di Garda a ďalších jazier

Nemovitosti u Lago di Garda, Como, Iseo a dalších jezer v ItáliiObľúbenou lokalitou aj medzi slovenskými investormi je oblasť jazier Lago di Garda či Lago di Como. Lokalita predstavuje kombináciu horského prostredia, výhľadov na jazero, bujnej vegetácie a stredomorského podnebia.

Ceny apartmánov začínajú na cca 150 000 EUR a ceny domov na cca 350 000 EUR. V oblasti sa však nachádzajú aj luxusné nehnuteľnosti, či už apartmánového typu alebo exkluzívne samostatné vily. Ku známejším strediskám patrí Riva del Garda a Salo pri Lago di Garda alebo Como a Lecco pri Lago di Como.

Okrem najznámejších jazier ako je Lago di Garda a Lago di Como sa oplatí venovať pozornosť aj ďalším lokalitám v oblasti. Príkladom môže byť Lago d'Iseo, ktoré je typovo podobné, ale ceny realít tu sú o niečo nižšie.

V oblasti talianskych severných jazier je pomerne bohatá ponuka nových projektov a veľmi dobre tu funguje aj ich ďalší prenájom.

» Ponuka nehnuteľností u talianskych jazier

O lokalite

Zásadnou výhodou tejto lokality je jej poloha - oblasť jazier je ľahko dostupná vďaka blízkosti Milána, Verony a ďalších veľkých miest. V bezprostrednej blízkosti sa nachádzajú aj Dolomity s desiatkami vyhlásených zimných stredísk. Oblasť je tak atraktívna po celý rok - v lete priťahujú turistov jazera, pohodlne sa nechá dôjsť i k moru. V zimnej sezóne môžu tunajšie apartmány slúžiť ako východisko pre neďaleké lyžiarske strediská.

Príjemná klíma a krásna príroda robí z talianskych jazier ideálne prostredie pre športovcov - na jazerách a v ich blízkom okolí je možné pestovať cyklistiku, turistiku, windsurfing, jachting a iné vodné športy.

Lago di Como

Lago di Como, fjordovité jazero typické svojím tvarom obráteného písmena Y, je jedným z najkrajších jazier Európy. Nachádza sa približne 40 kilometrov severne od Milána blízko hraníc so Švajčiarskom. Podnebie v okolí jazera je príjemne teplé a vlhké, čo je dôležité jak pre turistov, tak pre milovníkov športu. Dlhú tradíciu má aj miestny vinársky priemysel, tunajšie vynikajúce vína iste stojí za ochutnávku.

Na juhozápadnom konci jazera leží mesto Como, správne stredisko rovnomennej provincie, ktoré sa preslávilo svojou stredovekou architektúrou a jedinečnou katedrálou Santa Maria Assunta. Z ďalších turisticky významných cieľov je možno spomenúť napríklad Lecco, Tremezzo a Bellagio. Posledne menované mestečko je vďaka svojej jedinečnej polohe a nádherným záhradám a parkom často radené medzi najkrajšie talianske mestá.

Lago di Garda

Lago di Garda, najväčšie talianske jazero, je situované medzi mestami Verona a Trento. Jazero je dlhé 53 kilometrov, jeho šírka dosahuje 2 až 17 kilometrov a ponúka príjemné stredomorské podnebie. Hladina jazera je vďaka teplému odpoludňajšiemu vetru Ora ideálne pre prevádzkovanie vodných športov, najmä windsurfingu.

Jazero je obkolesený moderným cyklistickým chodníkom, ktorý ponúka jak rovinaté úseky, tak horské chodníky vedúce okolo stredovekých hradov. V bezprostrednej blízkosti jazera sa nachádzajú desiatky Ferrat. Na brehoch Lago di Garda je veľa miest a dedín, radu z nich je možné považovať za turisticky zaujímavý cieľ - napríklad Riva del Garda s vodným hradom a benátskou pevnosťou alebo Desenzano del Garda s katedrálou Santa Maria Maddalena a impozantným stredovekým hradom iste stojí za návštevu.

Lago d'Iseo

Lago d'Iseo nie je medzi turistami tak známe, napriek tomu stojí za návštevu. Je situované približne 30 kilometrov od mesta Brescia. Jazero je lemované impozantnými skalnými stenami. Priaznivé a veľmi stále vetry vytvárajú ideálne podmienky pre plachtárske vodné športy.

Fotky

Hot tips | Máme pre Vás pripravených viac než 6000 nehnuteľností z celého sveta Kompletná ponuka

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail:
Jazyk: