Nehnuteľnosti v Hallstattu

Obstaranie nehnuteľnosti v oblasti Hallstatt môže byť veľmi zaujímavou voľbou pre všetkých milovníkov nádhernej prírody a predovšetkým pre tých, ktorí si popri lyžovaní chcú naplno užívať aj letnú sezónu a krás miestneho jazera.

Aj tu je bežná možnosť kombinácie vlastného užívania nehnuteľnosti a jej ďalšieho prenájmu.

» Ponuka nehnuteľností na predaj v oblasti Hallstatt

O lokalite Hallstatt

Pod názvom Hallstatt sa skrýva malebné rakúske mestečko, ktoré je spoločne s horským masívom Dachsteinu a Soľnou komorou právom zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO. Hallstatt sa rozkladá priamo na brehu Hallstattského jazera, ktoré mu dodáva idylický ráz. V Hallstattu sa vždy niečo deje - dodržiavajú sa tu staré tradície, usporadúvajú najrôznejšie kultúrne a športové podujatia. Reštaurácie, v ktorých môžete ochutnať miestnu kuchyňu vrátane rybích špecialít a okúsiť rakúsku pohostinnosť, sľubujú jedinečný kulinársky zážitok.

V zime do tejto oblasti najviac návštevníkov zavíta kvôli lyžiarskemu areálu Dachstein West a freeridovému raji Krippenstein. Jeden skipas platí v siedmich lyžiarskych areáloch v blízkom okolí s celkovou dĺžkou zjazdoviek 142 kilometrov. Vhodné sú pre rodiny s deťmi, pre začiatočníkov i pre pokročilých. Pri jazde po upravených zjazdovkách sa môžete kochať fantastickými výhľadmi a potom sa občerstviť v niektorej z horských chát alebo reštaurácií. Môžete tiež vyraziť na bežky alebo na túru na snežniciach tichou zimnou krajinou. Niekoľko termálnych kúpeľov a bazénov v okolí je v zime aj v lete ideálnym miestom pre oddych i zábavu.

Ľahko dostupné sú aj obce Bad Goisern, Gosau alebo Obertraun a celý tento región ponúka množstvo zaujímavostí, ktoré stojí za to navštíviť. Patrí medzi ne napríklad múzeá alebo vyhliadky s úžasnými výhľadmi, ale najväčším lákadlom je nádherná nedotknutá príroda. Okrem výletov a horských túr je tu možné stráviť aktívnu dovolenku lezením, kúpaním alebo potápaním a vyskúšať paragliding či rafting.

Nezabudnuteľná je tiež plavba na Hallstattskom jazere, či už na lodi, alebo na požičanej loďke. Cyklisti určite ocenia sieť cyklotrás a trás pre elektrobicykle, ktoré si možno požičať v niektorej z požičovní. Zaujímavou ponukou je karta Salzkammergut Erlebnis-Card, s ktorou získate zľavu až 30 % na rôzne turistické atrakcie v okolí.

Hot tips | Máme pre Vás pripravených viac než 6000 nehnuteľností z celého sveta Kompletná ponuka

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail:
Jazyk: