Nehnuteľnosti v južnom Taliansku

Južné TalianskoOblasti v južnom Taliansku, napr. Kalábria, ešte nepodľahli masovému prílivu investorov, takže ceny nehnuteľností sú tu prijateľné a malé apartmány pri mori môžete kúpiť už od cca 80 000 Eur. Odvrátenou stranou mince sú nedostatočne rozvinuté služby.

» Ponuka nehnuteľností v južnom Taliansku 

O lokalite

Kalábria patrí medzi najchudobnejšie oblasti v Európe, to sa však nedá povedať o jej prírodnom bohatstve. Tunajšie pitoreskné mestečká, nádherná príroda a dychberúce pláže medzi skalnými útesmi sú skutočne voľbou znalcov. Miestna kuchyňa sa zameriava na úpravu morských plodov a je skutočne vynikajúca.

Za nevýhodu nie je možné považovať ani vzdialenosť tohto regiónu zo Slovenskej Republiky - je možné využiť napríklad medzinárodné letisko v Bari, ale aj ak dáte prednosť doprave autom, je pri ceste do Kalábrie možné využiť dlhých diaľničných úsekov, takže cesta netrvá zase tak dlho. Úžasné mestečká ako Tropea a Scilla ponúkajú úplne neopakovateľnú atmosféru - pohľad cez blankytné more na sopku Stromboli je nezabudnuteľným zážitkom.

Z ďalších regiónov južného Talianska stojí za zmienku Apúlia a Basilicata, regióny severne od Kalábrie. Pre tieto regióny platí to isté ako pre Kalábriu - zatiaľ neboli turistami objavené, takže ponúkajú úžasnú atmosféru, nízke ceny a úplný pokoj. Mnohé miestne pláže sú zapísané vďaka svojmu jedinečnému charakteru a priezračnej vode na zoznam svetového dedičstva UNESCO.

Fotky

Hot tips | Máme pre Vás pripravených viac než 6000 nehnuteľností z celého sveta Kompletná ponuka

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail:
Jazyk: