Nehnuteľnosti v oblasti Zugspitze

ZugspitzeOblasť Zugspitze na rakúsko-nemeckom pomedzí láka nielen dobrou dopravnou dostupnosťou, ale aj možnosťami celoročného vyžitia zahŕňajúce lyžovanie, golf, (cyklo)turistiku alebo jazdenie na lodi po jazere. Cenová hladina realít sa odvíja od štandardov tej ktorej nehnuteľnosti, konkrétnej lokality a pod. V prípade záujmu o bývanie v lokalite Zugspitze vám radi poskytneme podrobnejšie informácie týkajúce sa miestneho realitného trhu.

» Ponuka nehnuteľností na predaj v oblasti Zugspitze

O lokalite Zugspitze

Zugspitze je známym lyžiarskym areálom na pomedzí nemeckých a rakúskych hraníc, kde je snehová pokrývka vďaka vysokej nadmorskej výške a jedinému nemeckému ľadovci zaručená až šesť mesiacov v roku. Na ľadovec a okolité lyžiarske areály je prístup z obidvoch strán hraníc - z Bavorska a Tirolska.

Tiroler Zugspitz Arena je lyžiarskym strediskom, ktoré zahŕňa nielen ľadovec, ale aj ďalšie priľahlé lyžiarske rezorty - Ehrwald, Lermoos, Biberwier, Berwang, Bichbach, Heiterwang a Namlos. Môžete si zalyžovať celkom na 209 km zjazdoviek, užiť si pohodový deň na lyžiach bez čakania v radoch a zavítať do niektorej zo 46 reštaurácií. Skvelú zábavu si užijú aj skúsení vyznávači freeridingu.

Samozrejmosťou sú aj lyžiarske školy a požičovne športových potrieb. To všetko na jediný skipas Top Snow Card. Na vrchol Zugspitze vedú tri lanovky - Eibseeseilbahn, Gletscherbahn a Tiroler Zugspitzbahn.

Na nemeckej strane Zugspitze sa rozlieha vyhlásené a prestížne stredisko Garmisch Partenkirchen. K dolnej stanici lanovky Gletsherbahn vedie z Garmisch-Partenkirchenu ozubnicová železnica Bayerische Zugspitzbahn (dĺžka 19 km, prevýšenie 1883 m, záverečných 4,8 km vedie v tuneli).

Najvyššia hora Nemecka Zugspitze dosahuje nadmorskej výšky necelých 3 000 metrov. Tento impozantný vrchol sa nachádza priamo na nemeckej hranici s Rakúskom a veľkou výhodou je jeho dobrá dostupnosť, pretože sa po diaľnici dostanete skoro až k úpätiu. Náročnejší turisti horu môžu zdolať po svojich, avšak aj jazda niektorou z troch lanoviek rozhodne stojí za to. Hore na návštevníkov čaká odmena v podobe fantastických výhľadov na ďalšie alpské velikány v štyroch rôznych krajinách a príjemná reštaurácia ponúkajúca výber pokrmov z miestnej i medzinárodnej kuchyne.

V okolí hory Zugspitze je veľa značených turistických trás, ktoré vedú nádhernou nedotknutou prírodou a spájajú útulné, pohostinné horské chaty. V letnej sezóne je tunajšia ponuka najrôznejších aktivít a programov skutočne široká. Môžete sa vydať na organizovanú horskú túru, zahrať si golf na deväťjamkovom ihrisku alebo sa prejsť loďou po jazere Heiterwanger See. Na cyklotrasách a trasách pre horské bicykle v tejto oblasti, ktorá bola niekoľkokrát zvolená najlepším cykloregionem Rakúska, neprídu ani cyklisti skrátka. Môžete využiť služby požičovne a krásu krajiny si vychutnať napríklad zo sedla elektrobicyklu.

Fotky

Hot tips | Máme pre Vás pripravených viac než 6000 nehnuteľností z celého sveta Kompletná ponuka

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail:
Jazyk: