Nehnuteľnosti v Primorsko-goranskej župe

Primorsko-goranska župaPrimorsko-goransko je vhodnou oblasťou pre tých, ktorí pri nákupe nehnuteľnosti v Chorvátsku počítajú s tým, že sem budú cestovať predovšetkým autom a kladú dôraz na čo najkratšiu dobu cesty. Oblasť sa nachádza priamo pri hraniciach so Slovinskom a patrí k najlepšie dostupným oblastiam Chorvátska.

» Nabídka nemovitostí v Primorsko-goransku

O lokalite

Primorsko-goranská župa je jednou z najzápadnejšie položených oblastí Chorvátska. Na severe hraničí so Slovinskom a časť jej územia leží na polostrove Istria. Primorsko-goranská oblasť je vyhlásenou turistickou destináciou hlavne vďaka niekoľkým veľmi známym ostrovom, ktoré sa nachádzajú na jej území, ako napríklad ostrov Krk, Cres alebo Lošinj.

Hlavným mestom župy je Rijeka, jedno z najväčších miest na Jadranskom pobreží a zároveň významná kultúrna križovatka a často vyhľadávaný turistický cieľ. Primorsko-goranská župa sa vyznačuje tiež výbornou dopravnou dostupnosťou - je prepojená s hlavným železničným koridorom, diaľnicou a ďalšiu možnosť spojenia s ostatnými mestami predstavujú aj trajekty, ktoré jazdia na pravidelných linkách pozdĺž celého pobrežia Jadranského mora.

Rijeka leží v Kvarnerskom zálive, rovnako tak ako známy ostrov Krk, s ktorým ju spája takmer 1,5 km dlhý most. Ostrov je nielen vyhľadávaným letoviskom, ale nachádza sa tu tiež rijecké letisko.

Hot tips | Máme pre Vás pripravených viac než 6000 nehnuteľností z celého sveta Kompletná ponuka

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail:
Jazyk: