Nehnuteľnosti v Šibeniku

Šibenik s otvoreným morom spája prieliv sv. Antonína (Kanal Sveti Ante). Okrem nehnuteľností priamo v Šibeniku sú preto v tejto lokalite k dispozícii aj v priľahlých mestečkách pri morskom pobreží.

» Ponuka nehnuteľností na predaj v Šibeniku

O lokalite

Šibenik sa nachádza v severnej časti Dalmácie a s necelými 50 tisíc obyvateľmi je politickým a ekonomickým centrom Šibensko-kninskej župy. Na rozdiel od ostatných miest na dalmatínskom pobreží, Šibenik ako samostatné mesto bol založený v desiatom storočí Chorvátmi. V priebehu stredoveku a raného novoveku bolo mesto striedavo pod nadvládou Benátok, Byzancie a Maďarského kráľovstva, čo viedlo k tomu, že Šibenik podobne ako Split ponúka jedinečný mix pamiatok rôznych štýlov.

Dominantou mesta je katedrála svätého Jakuba, pamiatka zapísaná na zozname UNESCO. Tento nádherný chrám bol postavený v priebehu 15. a 16. storočia v gotickom a renesančnom slohu. Z ďalších pamiatok, ktoré stoja za videnie, je možné spomenúť pevnosti strážiacich vstup do prístavu - pevnosť svätého Mikuláša je pravdepodobne najlepšie zachovanou námornou pevnosťou v celom Jadranskom mori.

V bezprostrednej blízkosti mesta sa nachádza národný park Krka s pozoruhodnou kaskádou vodopádov, ktoré si svojou krásou nezaostávajú za známejšími Plitvickými vodopádmy. Nakrúcalo sa tu niekoľko filmov, okrem iného známe "winnetouovky". Šibenik je tiež ideálnym východiskovým bodom pre návštevu národného parku Kornati, najhustejšieho súostrovia v celom Stredozemnom mori. Na ploche 320 kilometrov štvorcových sa tu nachádza 140 menších i väčších ostrovov.

Hot tips | Máme pre Vás pripravených viac než 6000 nehnuteľností z celého sveta Kompletná ponuka

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail:
Jazyk: