Nehnuteľnosti v Splite

SplitPri kúpe nehnuteľnosti v Splite môžete zvoliť dom alebo apartmán priamo v mestskej zástavbe alebo v niektorej z okrajových rezidenčných štvrtí, kde je možné zaobstarať aj domy a apartmány priamo pri tunajších krásnych pláží.

» Ponuka nehnuteľností na predaj v Splite

O lokalite

Split, druhé najväčšie mesto v Chorvátsku, je so svojimi 180 tisícami stálymi obyvateľmi zďaleka najväčším a najdôležitejšie metropolou celej Dalmácie. Toto celosvetovo známe letovisko sa rozkladá na polostrove vystupujúcim do Jadranského mora a vďaka svojej výhodnej polohe sa stalo veľmi dôležitou dopravnou tepnou. Medzinárodné letisko v Splite ponúka spojenie do celej Európy a vďaka diaľnici A1 prechádzajúcej od severu k juhu celým Chorvátskom je toto mesto veľmi ľahko dosiahnuteľné. Veľký význam má aj miestny prístav, z ktorého vyplávajú lode nielen na jadranské ostrovy, ale aj do Talianska.

História mesta Split siaha až do 6. storočia pred naším letopočtom, na skutočnom význame však Split nadobudol okolo roku 305 po dostavbe jedinečného Diokleciánovho paláca. V priebehu celého stredoveku a novoveku bolo toto mesto striedavo pod vplyvom jak Byzantskej ríše, Maďarského kráľovstva a Benátok, tak od siedmeho storočia bolo ovplyvňované aj novým chorvátskym národom. Split tak získal mnoho jedinečných pamiatok a ponúka úplne unikátnu a neopakovateľnú atmosféru. Už od roku 1979 je zapísaný na zoznam kultúrneho dedičstva UNESCO.

Z pamiatok, ktoré sú tu k videniu, stojí nepochybne za zmienku Diokleciánov palác, katedrála svätého Duje, ktorej veža je najvýraznejšiou dominantou Splitu a mnoho múzeí a galérií. Skutočnú atmosféru Splitu je však možné spoznať len pri prechádzke krivolakými uličkami s ohlazenými dlažobnými kameňmi.

Split je tiež mestom presláveným mnohými športovými klubmi - najznámejším je zrejme celosvetovo preslávený Hajduk Split, ktorý bol založený v Prahe v roku 1911 v krčme U Fleků.

Fotky

Hot tips | Máme pre Vás pripravených viac než 6000 nehnuteľností z celého sveta Kompletná ponuka

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail:
Jazyk: