Nehnuteľnosti v Tauplitz

Tauplitz patrí medzi obľúbené lyžiarske strediská. Z hľadiska investície do nehnuteľností je Tauplitz zaujímavou variantou aj preto, že ho obklopuje hneď niekoľko atraktívnych lyžiarskych oblastí a že sa jedná o dvojsezonní rezort, čo je v prípade prenájmu nehnuteľnosti (kombinácia vlastného užívania a ďalšieho prenájmu) prísľubom zaujímavých výnosov.

» Ponuka nehnuteľností na predaj v oblasti Tauplitz

O lokalite Tauplitz

Tauplitz je lyžiarskou oblasťou rozkladajúca sa na alpskej náhornej plošine, kde si skvele zajazdia jak úplní začiatočníci, tak skúsení lyžiari, snowboardisti, a dokonca aj milovníci freeridingu. Dokonale upravené zjazdovky, na ktoré svieti slnko po celý deň, spĺňajú tie najnáročnejšie požiadavky. Ich celková dĺžka je 42 kilometrov. Vďaka priaznivej polohe a umelému zasnežovaniu tu nikdy nehrozí nedostatok prírodnej snehovej pokrývky. Dokonca aj v marci sú svahy pokryté aspoň trojmetrovú vrstvou snehu. Zimná sezóna v stredisku Tauplitz teda trvá od decembra až do apríla.

Areál v Rakúsku patrí medzi tie menšie. Tvorí ho viac častí prepojených vlekmi, medzi ktorými sa však nájde aj niekoľko roviniek. Rozmiestnenie zjazdoviek umožňuje usporiadanie niekoľkohodinovej okružnej jazdy po celom stredisku s výhľadmi na nádherné zasnežené hory. Je tu možnosť vybrať si z mnohých skipasov na rôzne dlhé obdobia, viacdenné skipasy navyše platia aj v niekoľkých ďalších menších strediskách v okolí. Pre bežkárov sú pripravené upravené trasy v nadmorskej výške okolo 1 600 metrov, ešte väčšia ponuka trás je potom v celej oblasti okolo blízkeho mestečka Bad Mitterndorf.

Rodiny s deťmi ocenia pokoj dediny Tauplitzalm s hotelmi a reštauráciami, kam sa autá v zime nedostanú. Rodičia tak svojich potomkov môžu bez obáv nechať sánkovať a vyvádzať v snehu prakticky kdekoľvek. Tí najmenší začiatočníci sa môžu naučiť lyžovať v novom detskom areáli.

V lete je v tejto oblasti veľmi rozšírená pešia turistika aj cyklistika. Turistické trasy vedú okolo kúzelných horských jazier, vodopádov a alpských lúk a turisti majú na výber od odpočinkových výletov po náročné vysokohorské túry. Tiež cyklotrasy majú rôzne stupne obtiažnosti. Pomocou štvorsedačkovej lanovky sa cyklisti môžu bez námahy nechať vyviesť aj s bicyklom až na Tauplitzalm a vychutnať si zjazd do údolia. V Bad Mitterndorf možno navštíviť rozsiahle termálne kúpele Grimming Therme.

Hot tips | Máme pre Vás pripravených viac než 6000 nehnuteľností z celého sveta Kompletná ponuka

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail:
Jazyk: