Nehnuteľnosti v Toskánsku

Dům v ToskánskuV talianskom Toskánsku je obmedzená nová výstavba, vďaka čomu si tento región stále zachováva svoju jedinečnosť. Miestne kamenné rustikálne domy umiestnené vo svahu s výhľadom na more nie sú lacné (od cca 700 000 eur), ale za výsadu byť jedným z mála vyvolených sa platí všade na svete.

V Toskánsku sa nachádzajú tiež známe letné letoviská, napr. Forte dei Marmi, Marina di Pietrasanta, s piesočnými plážami. V týchto exkluzívnejších letoviskách sa ceny pohybujú od cca 300.000 EUR za apartmán a od cca 600.000 EUR za dom.

Ceny nehnuteľností, ktoré sa nachádzajú viac vo vnútrozemí, sú o niečo nižšie. Pomerne častým trendom je v poslednej dobe prestavba starých rustikálnych statkov na útulné hotelíky pre agroturistiku, čo môže byť aj zaujímavá podnikateľská príležitosť.


Toskánsko

Doprava

Vzdialenosť Toskánska od Slovenskej republiky umožňuje vcelku bezproblémovú dopravu autom. Na mieste môžete byť už za cca 10 hodín. Záleží samozrejme na tom, odkiaľ a kam presne pôjdete. Ďalšou možnosťou je využiť leteckého spojenia. Využiť je možné letiská, napr. vo Florencii, v Ríme alebo v Pise.

Počasie

Toskánsko sa vyznačuje miernym stredomorským podnebím. Najteplejšie mesiace sú júl a august. Najpríjemnejšie počasie na pobyt je približne od polovice apríla do októbra.

Priemerné teploty v Toskánsku °C

  01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12
Priemerná denná teplota vzduchu 11 13 16 19 23 27 30 30 27 22 16 12
Priemerná teplota mora 12 12 13 14 16 20 22 24 22 20 17 14


O lokalite

Toskánsko je oblasť v strednom Taliansku, ktorá je známa nielen svojou históriou, krásnou krajinou a pamiatkami, ale aj pre jedinečnú kuchyňu. V období renesancie bolo Toskánsko centrom vtedajšieho sveta a je rodiskom mnohých významných osobností. Nachádza sa tu mnoho nádherných pamiatok, z najslávnejších je možno spomenúť napríklad Gallerii degli Uffizi, florentský most Ponte Vecchio alebo šikmú vežu v Pise.

Toskánsko

Zvlnená toskánska krajina je pretkaná nespočetným množstvom ciest, ktoré spájajú historické mestá pochádzajúce z čias Etruskov alebo Rímanov. Jedným z dôvodov, prečo navštíviť Toskánsko, sú jeho nádherné pláže. Brehy Toskánska obmýva Tyrhénske a Ligúrske more a tunajšie pláže sú považované za jedny z najkrajších v Taliansku. Za návštevu stojí aj ostrov Elba, na ktorom v 19. storočí zdržiaval Napoleon Bonaparte. Toskánsko je domovom mnohých kulinárskych špecialít, z ktorých je možné menovať napríklad vyhlásené víno Chianti, hľuzovky, olivový olej alebo miestne údeniny.

Administratívnym centrom Toskánska je Florencia - historické mesto pochádzajúce z čias starých Rímanov predstavuje skutočnú perlu, kvôli ktorej stojí za to Toskánsko navštíviť. Dominantou mesta je nepochybne dóm Santa Maria del Fiore - táto gotická stavba zo 14. storočia je štvrtým najväčším chrámom na svete. Za zmienku ďalej stojí kaplnka svätého Jána Krstiteľa, osobitý most Ponte Vecchio, galéria Uffizi alebo Michelangelov rodný dom. Mesto je ale aj plné exkluzívnych butikov a vyhlásených reštaurácií, v ktorých môžete okúsiť miestne špeciality.

Pisu najviac preslávila celosvetovo známa šikmá veža, toto mesto na pobreží Tyrhénskeho mora však ponúka mnoho ďalších dôvodov pre návštevu. Mimo slávneho Námestia zázrakov sa v Pise nachádza cez dvadsať katedrál a niekoľko palácov. Pisa je domovom troch elitných univerzít.

Z ďalších toskánskych miest by sme nemali zabudnúť ani na Sienu, San Gimignano, Volterra a Prato. Tieto nádherné stredoveké mestá majú jedinečnú atmosféru a historickú hodnotu - väčšina toskánskych miest je zapísaná na zozname UNESCO.

Fotky

Hot tips | Máme pre Vás pripravených viac než 6000 nehnuteľností z celého sveta Kompletná ponuka

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail:
Jazyk: