Nehnuteľnosti v Trogiru

TrogirPre mnohých je starý Trogir ešte romantickejším miestom než Dubrovník. Ponuka nehnuteľností v Trogiru je pomerne bohatá, k dispozícii sú jak domy s výhľadom na more, tak aj jednotlivé apartmány. Zaujímavou alternatívou môže byť kúpa nehnuteľnosti na ostrovu Čiovo, ktorý sa nachádza bezprostredne pri Trogiru a s pevninou ho spája most.

» Ponuka nehnuteľností na predaj v Trogire

O lokalite

Trogir, jedno z najkrajších miest na pobreží Jadranu, sa nachádza približne 30 kilometrov západne od Splitu. Jeho história siaha až do 3. storočia pred naším letopočtom a vďaka početným pamiatkam a jedinečnej atmosfére bol Trogir v roku 1997 zapísaný na zoznam kultúrneho dedičstva UNESCO.
Mesto je už po dlhé desaťročia vyhláseným turistickým letoviskom - nachádza sa tu dohromady vyše 20 tisíc lôžok jak v lacných apartmánoch, tak aj v luxusných hoteloch.

Samotné historické centrum Trogiru sa nachádza na malom ostrove situovanom medzi pevninou a ostrovom Čiovo. Z pamiatok, ktoré stoja za videnie, je možné spomenúť napríklad známu pevnosť Kamerlengo vybudovanú v 15. storočí Benátčanmi, nádhernú gotickú katedrálu starú takmer 800 rokov alebo početné románsko-gotické budovy rozosiate po celom meste. V Trogiru je tak možno vidieť jedinečný mix historických pamiatok z rôznych období - od budov postavených Rimanmi cez gotické a renesančné stavby až po moderné budovy.

Zásadnou výhodou Trogiru je jeho dobrá dostupnosť - leží len šesť kilometrov od medzinárodného letiska v Splite, mestom navyše prechádza Jadranská magistrála, jedna z najdôležitejších dopravných tepien v tejto časti Chorvátska. Zároveň je plánované predĺženie prímestskej železnice zo Splitu do Trogiru, centrum Splitu tak bude veľmi ľahko a rýchlo dostupné.

Fotky

Hot tips | Máme pre Vás pripravených viac než 6000 nehnuteľností z celého sveta Kompletná ponuka

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail:
Jazyk: