Nehnuteľnosti v Zadare

ZadarV ponuke nehnuteľností na predaj v Zadare a jeho okolí nájdete nádherné exkluzívne vily, z ktorých si vyberú aj tí najnáročnejší. Vyberať možno ale aj z domov a apartmánov nachádzajúcich sa v nižších cenových kategóriách. Žiadané sú samozrejme predovšetkým nehnuteľnosti poskytujúce výhľady na more a okolité hory.

» Ponuka nehnuteľností na predaj v Zadare

O lokalite

Mesto Zadar sa nachádza na pobreží Jadranského mora približne 100 kilometrov od Splitu. Žije tu približne 75 tisíc obyvateľov a je správnym strediskom oblasti.

Územie, kde je v súčasnosti Zadar, je osídlené už niekoľko tisícročí. Mesto ako také však bolo založené v deviatom storočí pred naším letopočtom. Už dlho pred začiatkom letopočtu sa Zadar stal dôležitým obchodným strediskom a námorným prístavom jak pre Féničanov, tak pre Etruskov a Grékov. Najstaršie pamiatky však pochádzajú z čias nadvlády starovekého Ríma - v meste sa nachádza niekoľko fór, zvyšky akvaduktu a mnohých budov. Ďalšiou pamiatkou, ktorá stojí za videnie, je kostol svätého Donáta pochádzajúci z deviateho storočia. V stredoveku a ranom novoveku si Zadar udržal pozíciu najvýznamnejšieho prístavu v strednej časti Jadranu.

Mesto prosperovalo, vďaka čomu bolo postavené opevnenie a mnoho pamiatok, ktoré sa zachovali dodnes. Za zmienku stojí napríklad kostol svätej Márie, katedrála svätej Anastasie, palác "Loggia del Commune", kamenná brána zo 16. storočia alebo citadela, ktorá od roku 1409 nebola nijako prestavaná a zachovala si svoj pôvodný charakter.

V blízkom okolí Zadaru sa nachádza mnoho turistických letovísk, ktoré vďaka príjemnej klímy a dobrému vybaveniu patrí k najnavštevovanejším v tejto časti Jadranu.

Fotky

Hot tips | Máme pre Vás pripravených viac než 6000 nehnuteľností z celého sveta Kompletná ponuka

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail:
Jazyk: