Reality a nehnuteľnosti Chorvátsko

Reality a nehnuteľnosti ChorvátskoZáujem o nehnuteľnosti v Chorvátsku sa logicky sústreďuje na prímorské oblasti. K najobľúbenejším lokalitám patrí Dalmácia, Zadar, Bibinje, Split, Trogir, Makarská riviéra, ostrovy Brač, Hvar alebo Korčula alebo polostrov Istria na severnom pobreží Chorvátska. Celoeurópskemu záujmu sa teší predovšetkým Dubrovník, ktorý má ambície stať sa podobne exkluzívnou destináciou ako letoviská na Francúzskej riviére.

Nákup realít v Chorvátsku je trochu atypický. Kupovanú nehnuteľnosť je potrebné dôkladne preveriť a zabezpečiť všetky potrebné formálne náležitosti. Predávané nehnuteľnosti sú pomerne často postavené načierno alebo im chýba potrebná dokumentácia. Aj z tohto dôvodu sa pri nákupe nehnuteľností v Chorvátsku neodporúča uskutočňovať nákup na vlastnú päsť alebo prostredníctvom neznámych miestnych realitných agentov. Ak chcete predísť možným problémom, využite pri kúpe nehnuteľnosti v Chorvátsku služby našej spoločnosti, ktorá sa postará o preverenie nehnuteľnosti a o kompletný právny servis.

Nehnuteľnosti v Chorvátsku na predaj

Ceny nehnuteľností v Chorvátsku v posledných rokoch stabilne rastú. V porovnaní s porovnateľnými nehnuteľnosťami na Azúrovom pobreží alebo v Taliansku sa ale napriek tomu držia na prijateľnej úrovni. Prevažná väčšina kupujúcich si tu nehnuteľnosti kupuje predovšetkým za účelom vlastného trávenia voľného času. Vzhľadom na súčasnú situáciu na realitnom trhu, a rýchlo ubúdajúcim voľným pozemkom v najtesnejšej blízkosti mora, môže byť kúpa rezidenčnej nehnuteľnosti v Chorvátsku výhodnou investíciou. Pozornosť predovšetkým zahraničných kupujúcich potom priťahujú tiež novo postavené rezidenčné komplexy hotelového typu, ktoré spĺňajú všetky nároky moderného bývania. So vstupom Chorvátska do Európskej únie (od 1. júla 2013) sa navyše zahraničným vlastníkom realít v Chorvátsku otvoria možnosti na získanie zaujímavého výnosu z prípadného ďalšieho prenájmu nehnuteľnosti.

V našej databáze si môžete vyberať:

Chorvátsko: kúpa nehnuteľnosti, financovanie

Proces kúpy nehnuteľnosti sa riadi zákonmi a daňovými predpismi platnými v danej krajine. Podrobnejšie informácie sme pre vás pripravili na stránke Kúpa nehnuteľnosti v Chorvátsku.

Nadobudnutie nehnuteľnosti v zahraničí je zvyčajne možné financovať hypotékou od zahraničnej banky z krajiny, kde sa nehnuteľnosti nachádzajú. V prípade Chorvátska je ale táto varianta komplikovanejšia. Skôr možno odporučiť hypotéku od slovenskej banky. Detailnejšie informácie nájdete na stránke Financovanie nákupu nehnuteľnosti v zahraničí.

Prečo Chorvátsko?

Chorvátsko je pre Slovákov dlhodobo najobľúbenejšou dovolenkovou destináciou. Čisté more, krásna príroda, ľahká dopravná dostupnosť autom, bez problémov sa tu dohovoria. To všetko robí pre Slovákov z Chorvátska krajinu zasľúbenú. Odráža sa to aj v ich záujme o nákup tunajších nehnuteľností.

Vstúpte do databázy realít v Chorvátsku.

Hot tips | Máme pre Vás pripravených viac než 6000 nehnuteľností z celého sveta Kompletná ponuka

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail:
Jazyk: