Reality a nehnuteľnosti Nemecko

Reality a nehnuteľnosti NemeckoNemecko je hlavnou silou európskej ekonomiky a pevným ostrovom stability na starom kontinente. Nemecké nehnuteľnosti sa preto logicky tešia stále väčšiemu záujmu investorov zo zahraničia. Na rozdiel napríklad od Španielska, kde majú kupujúci záujem predovšetkým o rekreačné nehnuteľnosti, je Nemecko atraktívne najmä ponukou nehnuteľností určených na dlhodobý prenájom.

Pre vlastníkov nehnuteľností v turisticky vyhľadávaných lokalitách môže byť Nemecko ideálnym doplnkom k diverzifikácii ich investičného portfólia v oblasti nehnuteľností, zároveň je zaujímavou alternatívou pre tých, ktorí nemajú záujem o vlastné užívanie nehnuteľnosti pre tzv. druhé bývanie.

Pozornosť investorov sa upína predovšetkým na veľké nemecké mestá ako je Berlín, Frankfurt, Mníchov, Hamburg alebo Stuttgart. Berlín, ktorý sa po znovuzjednotení Nemecka stal sídlom federálnej vlády, ale aj kozmopolitným mestom a centrom medzinárodného biznisu, sa tak zaradil na úroveň miest z pôvodných spolkových krajín.

Vo Frankfurte sídli Európska centrálna banka rovnako ako pobočky mnohých ďalších medzinárodných bánk a inštitúcií. Nemecké mesta sú domovom pre mnoho spoločností celosvetového významu. Stuttgart je sídlom pre automobilky Porsche a Mercedes. Mníchov, hlavné mesto Bavorska, je domovom automobilky BMW a sídlom veľkých medzinárodných firiem. To logicky vyvoláva príliv kvalifikovanej a bonitnej klientely vytvárajúcej dopyt po dlhodobom nájomnom bývaní a sekundárne prispieva aj k zhodnoteniu nehnuteľnosti.

V Nemecku je navyše nájomné bývanie veľmi rozšírené. Nehnuteľnosť, v ktorej býva vlastní menej ako 50% Nemcov, čo je najnižšia hodnota v rámci celej Európskej únie. Výnosnosť z prenájmu rezidenčných nehnuteľností v Nemecku dosahuje až 7% za rok. V prípade komerčných nehnuteľností (napríklad obchodné priestory) môže byť príjem z prenájmu až 10% ročne, čo je pre investorov veľmi zaujímavé číslo.

Kúpa nehnuteľnosti v Nemecku nie je pre zahraničných investorov nijako zložitá. Kupujúci musí mať platný cestovný pas a dostatok financií na nákup nehnuteľnosti. Na priebeh celej transakcie dohliada štátny notár. Ten zaručuje, že predaj nehnuteľnosti prebehne v súlade s nemeckou legislatívou, a že po prevode zmluvne dohodnutej čiastky a zaplatenia dane z prevodu nehnuteľnosti dôjde k prevedeniu vlastníctva nehnuteľnosti na nového majiteľa.

Nehnuteľnosti v Nemecku na predaj

  • Byty v Berlíne na vlastné užívanie i ďalší prenájom
  • Byty v Nemecku na ďalší prenájom
  • Komerčné objekty
  • Bytové komplexy na predaj

» Vstúpte do databázy realít v Nemecku.

Hot tips | Máme pre Vás pripravených viac než 6000 nehnuteľností z celého sveta Kompletná ponuka

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail:
Jazyk: