Lokality pre nákup nehnuteľností vo Španielsku

Záujem kupujúcich sa sústredí na obľúbené pobrežia, napr. Costa del Sol alebo Costa Blanca. Na trhu sú k dispozícii nové apartmány od cca 120.000 EUR, radové domy od cca 200.000 EUR a samostatné domy od cca 300.000 EUR. Mnoho z týchto nových projektov sa stavia priamo na golfových ihriskách a blízko pláže. Výborne funguje možnosť ďalšieho prenájmu. Niektoré španielske rekreačné centrá a developerské projekty zažili nedávno po rokoch rastu cien nehnuteľností prepad cien, najmä vzhľadom na previs ponuky nad dopytom a pomerne značnému napojeniu na britských investorov, takže odporúčame dbať pri kúpe nehnuteľností na kvalitu projektu a lokality.

Španielsko je rajom golfových nehnuteľností. Za posledné roky tu vzniklo mnoho projektov a ponuka je široká – od štandardných projektov až po tie luxusné. Individuálni investori majú záujem najmä o projekty blízko pri mori – v tomto má Španielsko výhodu dlhého morského pobrežia. Ale začínajú sa stavať strediská i ďalej od mora, ktoré chcú svojím obyvateľom poskytnúť pokoj, kvalitné bývanie, služby a dobré golfové podmienky.

Najobľúbenejším regiónom je južná časť Španielska. V samotnej Andalúzii je momentálne vystavaných vyše 60 golfových ihrísk, z toho asi 30 pri morskom pobreží Costa del Sol (niekedy tiež nazývaným Costa del Golf). Ceny „od“ pri golfových nehnuteľnostiach na Costa del Sol, najmä vo vyhlásených oblastiach ako je Marbella, sa pohybujú nad vyššie spomínaným priemerom. Developeri ale čulo stavajú i v lacnejších regiónoch ako je Costa de la Luz alebo Costa Cálida. Kanárske ostrovy ako Fuertventura tiež ponúkajú golfové nehnuteľnosti, ceny sú porovnateľné s tými na pevnine. Naopak ceny na Mallorce alebo Ibize sú vyššie.

Hot tips | Máme pre Vás pripravených viac než 6000 nehnuteľností z celého sveta Kompletná ponuka

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail:
Jazyk: