Byty a apartmány pri mori vo Francúzsku na predaj

Byty a apartmány pri mori vo Francúzsku na predajChceli by ste sa nechať prebúdzať sviežim morským vánkom, raňajkovať na terase a po príjemne prežitom dni si večer sadnúť s pohárom vynikajúceho francúzskeho vína a zakončiť deň pohľadom na slnko pomaly miznúce za obzorom tvoreným nekonečnou morskou hladinou?

Podobná predstava sa ľahko môže zmeniť na skutočnosť. Stačí sa rozhodnúť pre nákup druhého bývania pri mori vo Francúzsku. Pre tých, ktorí si chcú mať čo najmenej starostí so správou nehnuteľnosti je ideálnym riešením kúpa bytu alebo apartmánu. V prípade Francúzska sa záujem sústreďuje predovšetkým na nehnuteľnosti na Azúrovom pobreží.

Francúzska riviéra patrí k exkluzívnym destináciám. V uliciach tunajších miest, na plážach a jachtách kotviacich pri pobreží môžete často uvidieť niektorú zo známych osobností zo sveta športu, kultúry i biznisu.

Je potrebné počítať s tým, že ceny nehnuteľností sú tu vyššie ako vo väčšine ostatných európskych prímorských destináciách. To ale neznamená, že tu nie je možné zaobstarať cenovo dostupné bývanie. Kúpiť môžete luxusné rezidencie patriace medzi najdrahšie nehnuteľnosti na svete, ale napríklad aj apartmány, ktorých cena začína už v úrovni okolo 150 000 Euro.

Najdrahšie sú nehnuteľnosti v tesnej blízkosti mora v najprestížnejších strediskách ako je Cannes, St. Tropez, Villefranche Sur Mer alebo Saint Jean Cap Ferrat. Niekedy ale stačí odísť len o pár kilometrov do niektorého z menej známych stredísk, kde možno bývanie zaobstarať za o poznanie priaznivejšie ceny.

Apartmány na Azúrovom pobreží na predaj

Prečo sa rozhodnúť pre nákup apartmánu pri mori na Francúzskej riviére

Kúpa nehnuteľnosti na Azúrovom pobreží je do značnej miery prestížnou záležitosťou. Côte d'Azur ale stojí za to aj z iných dôvodov. Môžete si tu užívať príjemnú klímu s veľkým počtom slnečných dní, ktoré možno príjemne stráviť na niektorej z pláží viac ako sto kilometrov dlhého pobrežia.

Francúzska riviéra je predovšetkým v hlavnej sezóne miestom rušného kultúrneho i spoločenského života. Môžete navštíviť nespočet múzeí či galérií, zájsť si na Veľkú cenu Monaka Formule 1 alebo navštíviť Medzinárodný filmový festival v Cannes.

Na svoje si prídu aj milovníci dobrého jedla a pitia. Francúzsko je rajom gurmánov a na Azúrovom pobreží nájdete celú radu tých najlepších reštaurácií často ocenených aj michelinskými hviezdami, ale aj menšie vinárne a krčmičky, kde budete môcť poznávať autentické chute tunajšej kuchyne.

Video: Kúpa nehnuteľnosti na Azúrovom pobreží

Hot tips | Máme pre Vás pripravených viac než 6000 nehnuteľností z celého sveta Kompletná ponuka

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail:
Jazyk: