Nehnuteľnosti na Azúrovom pobreží

Azúrové pobrežieV južnom Francúzsku sa najväčší záujem sústredí k nehnuteľnostiam na Azúrovom pobreží - Nice, Cannes, St. Tropez. Tieto letoviská sú populárne už niekoľko desiatok rokov a stále budú. Nájdete tu luxusné nehnuteľnosti za niekoľko miliónov eur, ale tiež štandardné apartmány od cca 150 000 EUR v menších strediskách. Za 150 000 EUR zaobstaráte tiež malé štúdio priamo v Nice.

K najlepším adresám v Nice patrí Promenade des Anglais, tu stojace nehnuteľnosti v prvej línii pri mori obopínajú promenádu pozdĺž pobrežia. Podobne je tomu na Promenade de la Croisette v Cannes.

Zaujímavou voľbou môžu byť aj menšie letoviská ako Villefranche-sur-Mer, Saint-Jean-Cap-Ferrat, Saint-Raphaël, Fréjus alebo Menton, nadväzujúce na Monaco. Okrem známych exkluzívnych letovísk nájdete na Azúrovom pobreží aj menšie strediská, kde sú ceny porovnateľných realít výrazne výhodnejšie. Príkladom môže byť Cavalaire-sur-Mer nachádzajúce sa západne od St. Tropez.

Z východnej časti Azúrového pobrežia stačí približne 90 minút cesty a môžete si užívať v Savojských Alpách. Zo západnej časti je to zase len kúsok do Provence.

Vo Francúzsku existuje štátom garantovaný systém ďalšieho prenájmu nehnuteľností, ktorý vám prináša pravidelné ročné výnosy až cca 5% bez ďalších starostí so správou nehnuteľnosti.

O lokalite

Francúzska riviéra, známa tiež ako Azúrové pobrežie, je jedna z najznámejších rekreačných oblastí v Európe. Je situovaná na pobreží Stredozemného mora medzi mestami Menton a Cassis. Ktorou od konca 19. storočia je Azúrové pobrežie dovolenkovým cieľom pre turistov z celého sveta - oblasť ponúka takmer neobmedzené možnosti ubytovania a relaxácie.

Bola by ale chyba obmedziť sa len na najväčšie letoviska akými sú Cannes, Nice a St. Tropez - na Azúrovom pobreží sa nachádzajú aj ďalšie rezorty, ktoré stoja za návštevu. Najznámejším je pravdepodobne mestečko Villefranche-sur-Mer situovaný niekoľko kilometrov juhozápadne od Monaka. Toto krásne mesto na svahoch kopcov je známe jak svojou pevnosťou Mont Alban, tak krásnymi plážami so smaragdovým morom a úžasnou atmosférou starého rybárskeho prístavu. S Villefranche-sur-Mer priamo susedí mestečko Saint-Jean-Cap-Ferrat situovaný na polostrove zasahujúcim do Stredozemného mora. V súčasnej dobe je toto mesto vďaka úplne exkluzívnej polohe, jedinečnej atmosfére a blízkosti Monaka považované za jeden z najdrahších rezortov sveta.

Na francúzsko-talianskych hraniciach sa nachádza mesto Menton, prezývané "perla Francúzska". Toto letovisko, pochádzajúce z 11. storočia patrí k najkrajším mestám na Azúrovom pobreží. Jeho poloha na brehu zálivu spoločne s jedinečnou kombináciou architektonických štýlov počnúc barokovou bazilikou cez kamennú prístavnú pevnosť po tradičné rybárske domy Menton dáva neopakovateľnú atmosféru. V meste sa nachádza šesť mestských pláží a nespočetné verejné parky a záhrady.

Ďalej na juhozápad sa medzi mestami Cannes a Nice nachádza letovisko Antibes. Jeho história siaha až do piateho storočia pred naším letopočtom, čo mestu dodalo zaujímavý ráz - Antibes je plné pamiatok, je tu k videniu niekoľko múzeí, pevnosť a slávny Château Grimaldi s výstavou Picassových diel. V okolí Antibes sa nachádza 48 pláží v celkovej dĺžke takmer 30 kilometrov. Antibes je obľúbené aj vďaka tunajším prístavom. Port Vauban situovaný neďaleko centra mesta je s viac ako dvoma tisíckami kotvskami a výborným vybavením najväčšou marínou v Európe.

Približne 20 kilometrov južne od Cannes sa nachádza známe dvojmesto Fréjus - St. Raphaël. Tieto historické mestá sú obľúbené pre kombináciu impozantných historických budov a moderných rezortov spĺňajúcich všetky požiadavky aj tých najnáročnejších turistov. Z pamiatok je možné spomenúť napríklad kostol Notre Dame de la Victoire a niekoľko stredovekých pevností v St. Raphaël a katedrálu Saint-Leonce vo Fréjus, ktorej základy boli položené už za dynastie Merovejovcov v siedmom storočí. Obe letoviská sú so zvyškom Francúzska prepojené vysokorýchlostnou dráhou TGV, čo spoločne s blízkym medzinárodným letiskom v Nice prispieva k ich dobrej dopravnej dostupnosti.

Oblasť Cavalaire-sur-Mer, menšie letovisko južne od St. Tropez, sa preslávilo najmä svojou jedinečnou polohou na svahoch miestnych kopcov a nádhernými plážami. V mestečku sa taktiež nachádza veľká marína s dvanástimi stovkami kotviskami.

Fotky

Hot tips | Máme pre Vás pripravených viac než 6000 nehnuteľností z celého sveta Kompletná ponuka

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail:
Jazyk: