Nehnuteľnosti na Costa Dorada

Costa DoradaCosta Dorada, alebo Zlaté pobrežie, sa nachádza v severovýchodnej časti Španielska, južne od Barcelony, medzi mestečkami Cunit a Alcanar. Celé pobrežie je súčasťou provincie Tarragona v Katalánsku.

Typickým znakom pre Costa Dorada sú dlhé piesočnaté pláže s turistickými letoviskami. Nie je tu toľko skalných výbežkov do mora, ani toľko turistov ako na susednej Costa Brave, ale je to celkom iste ideálne miesto pre letnú dovolenku pri mori. Hlavným mestom provincie je Tarragona. Na medzinárodné letisko v neďalekej Barcelone lietajú medzištátne linky počas celého roka, takže nie je problém sa dostať na Costa Dorada ani v zime.

Ceny nehnuteľností na Costa Dorada sa pohybujú mierne pod celošpanielskym priemerom. Vzhľadom k tomu, že sa tu v minulých rokoch nekonal tak výrazný stavebný boom ako v iných lokalitách v Španielsku, tak tu nie je tak výrazný previs ponuky nad dopytom. Všeobecne možno odporučiť kúpu nehnuteľnosti na Costa Dorada najmä ľuďom, ktorí tu chcú nehnuteľnosť sami užívať na rekreačné účely. Ceny menších apartmánov tu začínajú od cca 70 000 eur, priemerná cena predávaných realít je mierne nad 200 000 EUR.

Vyhľadávanými miestami na pobreží sú pláže La Mora, Els Eucaliptus, alebo letoviská Tarragona, Sitges, Salou a Miami Platia. Priemerné celoročné teploty nie sú tak vysoké ako v južnom Španielsku, napriek tomu tu môžete stráviť príjemný čas aj počas zimy - treba hrať golf na mnohých golfových ihriskách v okolí.

Fotky

Hot tips | Máme pre Vás pripravených viac než 6000 nehnuteľností z celého sveta Kompletná ponuka

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail:
Jazyk: