Nehnuteľnosti na ostrove Murter

Ostrov MurterOstrov Murter je pomerne husto osídlený a je možné si tu vybrať jak domy, tak apartmány pri pobreží za pomerne priaznivé ceny. K dispozícii sú ale aj luxusné vily vo vyšších cenových kategóriách.

» Ponuka nehnuteľností na predaj na ostrove Murter

O lokalite

Ostrov Murter je situovaný v severozápadnej časti šibenského súostrovia, približne 20 kilometrov severne od mesta Šibenik. Tento ostrov s rozlohou približne 20 kilometrov štvorcových je s pevninou spojený zdvíhacím mostom, vďaka čomu je veľmi ľahko dostupný.

Murter je známy svojím pobrežím, ktoré je tvorené mnohými malými zálivmi a lagúnami, ktoré ponúkajú úplný pokoj a súkromie. Ostrov je osídlený už po dve tisícročia, je tu možné zhliadnuť mnoho pamiatok a zaujímavostí, z ktorých je možné spomenúť napríklad starobylé kostoly a kaplnky v okolí mesta Murter.

Murter je obklopený mnohými ostrovčekmi spadajúcimi do súostrovia Kornati, ktoré sú ideálne jak pre kúpanie, tak vďaka krištáľovo čistému mori i pre potápanie. Ostrov je okrem iného známy produkciou olivového oleja a vynikajúcou kuchyňou, ktorá využíva najmä morské plody.

Fotky

Hot tips | Máme pre Vás pripravených viac než 6000 nehnuteľností z celého sveta Kompletná ponuka

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail:
Jazyk: