Nehnuteľnosti na polostrove Pelješac

PelješacDíky svojej rozlohe je možné na polostrove Pelješac vyberať z ponuky nehnuteľností v pomerne rozľahlom geografickom priestore a je tak možné vybrať lokalitu, ktorá vám bude plne vyhovovať.

» Ponuka nehnuteľností na predaj na polostrove Pelješac

O lokalite

Pelješac je názov približne 65 kilometrov dlhého polostrova vybiehajúceho do Stredozemného mora, ktorý sa nachádza severne od Dubrovníka. Po Istrii je to druhý najväčší chorvátsky polostrov a vďaka príjemnej klíme a blízkosti mnohých historických miest sa stáva obľúbeným turistickým cieľom.

V súčasnosti je nutné sa na polostrov preplaviť trajektom alebo po prekročení bosnianskeho územia pri meste Neum je možno na Pelješac dôjsť po vlastnej osi. Je však plánované spojenie pevniny s polostrovom "Pelješackým mostom", ktorý výrazne zlepší dopravnú dostupnosť lokality.

Polostrov ponúka mnoho pamätihodností, napríklad hradby obopínajúce hlavné správne stredisko Pejlešacu mesto Ston sú druhými najdlhšími v Európe. Tiež sa tu nachádza jedna z najstarších soľných tabúľ. Pravdepodobne najznámejším letoviskom je mestečko Žuljana, ktoré sa nachádza v rovnomennej zátoke. V jeho okolí sú snáď najkrajšie pláže s krištáľovo priezračnou vodou. Lokalita je ideálna pre trávenie kľudnej dovolenky, lebo Pelješac doteraz nebol úplne "objavený".

Fotky

Hot tips | Máme pre Vás pripravených viac než 6000 nehnuteľností z celého sveta Kompletná ponuka

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail:
Jazyk: