Nehnuteľnosti v Dubrovníku

DubrovníkDubrovník je exkluzívna chorvátska lokalita, ktorá má ambíciu vyrovnať sa aj vyhláseným letoviskám na Azúrovom pobreží. Je preto potrebné počítať s tým, že ceny realít tu môžu byť na vyššej úrovni ako vo väčšine ďalších lokalít v Chorvátsku.

» Ponuka nehnuteľností na predaj v Dubrovníku

O lokalite

Dubrovník, mesto v južnom cípe Chorvátska, je považované za skutočnú "perlu Jadranu". Jedná sa o jedno z najvýznamnejších turistických centier Jadranu a vďaka svojej bohatej histórii sa môže chváliť unikátnou skladbou stavieb z najrôznejších období.

Už v stredoveku a ranom novoveku Dubrovník prosperoval vďaka rozvinutému námornému obchodu, Dubrovnícka republika dokonca po istú dobu svojím vplyvom a významom konkurovala Benátkam. V šestnástom storočí bol Dubrovník dôležitým politickým a ekonomickým centrom východného Jadranu a oplýval mnohých gotickými a renesančnými palácmi. V roku 1667 bolo mesto takmer zničené silným zemetrasením, počas krátkej doby však bolo opäť vystavané v barokovom slohu a získalo podobu, ktorú si udržiava dodnes. Vďaka zaujímavej a historicky hodnotnej architektúre bol Dubrovník v roku 1979 zapísaný na zoznam UNESCO. O dvanásť rokov neskôr bolo mesto silne poškodené pri bojoch spojených s delením Juhoslávie - známky ostreľovania mesta z okolitých kopcov sú viditeľné dodnes.

Celé mesto je už po niekoľko storočí obohnané impozantnými hradbami s výškou 6 až 25 metrov, z ktorých je jedinečný pohľad nielen na more a okolitú krajinu, ale aj na pestrofarebné strechy a krivolaké uličky "starého mesta". Návštevníci Dubrovníka by si nemali nechať ujsť prechádzku po svetoznámej promenáde Stradun, prehliadku akvária situovaného v jednej z pevností a pohľad na renesančný palác Sponza, Rektorský palác a františkánsky kláštor, jednu z najnavštevovanejších tunajších pamiatok. Dominantou mesta je však mimo jeho neobyčajných hradieb tiež baroková katedrála svätého Blažeja.
Mesto je dostupné buď prostredníctvom medzinárodného letiska, ktoré je situované približne 20 kilometrov od centra, zároveň sa chystá predĺženie diaľnice A1 cez polostrov Pelješac až do Dubrovníka.

Fotky

Hot tips | Máme pre Vás pripravených viac než 6000 nehnuteľností z celého sveta Kompletná ponuka

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail:
Jazyk: