Nehnuteľnosti na ostrove Hvar

Ostrov HvarHvar patrí spolu s ostrovmi BračKorčula k trojici veľkých ostrovov nachádzajúcich sa neďaleko Splitu. V ponuke realít je možné nájsť jak zrekonštruované typicky chorvátské kamenné domy, tak aj moderné rezidencie alebo apartmánové domy.

» Ponuka nehnuteľností na predaj na ostrove Hvar

O lokalite

Ostrov Hvar, ktorý je typický svojím podlhovastým tvarom, sa nachádza južne od Brača. Jeho východný cíp zasahuje až k polostrovu a pevnine - prieliv medzi pevninou a ostrovom meria iba tri námorné míle. Hvar je so svojou bohatou históriou (mesto Stari Grad v severnej časti ostrova patrí k najstarším sídlam v Dalmácii) a nádhernými plážami obľúbeným turistickým cieľom.

Mesta Hvar, Stari Grad, Jelsa a Sucuraj ponúkajú príjemnú stredomorskú atmosféru a prechádzka ich kameňom dláždenými uličkami je príjemným zážitkom. Na rozdiel od väčšiny ostatných chorvátskych letovísk, mesto Hvar je známe aj nočným životom - je domovom jedného z najvýznamnejších európskych hudobných klubov. Miestna marína je v sezóne plná luxusných jácht a lodí. Ostrov sa tiež preslávil produkciou vína a najmä levandule. Po väčšinu roka sú polia v okolí miest fialové a vôňa levandule prosycuje slaný stredomorský vzduch. Vinice a levanduľové polia v okolí mesta Stari Grad sú dokonca zapísané na zoznam kultúrneho dedičstva UNESCO.

Fotky

Hot tips | Máme pre Vás pripravených viac než 6000 nehnuteľností z celého sveta Kompletná ponuka

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail:
Jazyk: