Nehnuteľnosti na ostrove Brač

Ostrov BračOstrov Brač patrí medzi vyhľadávané ciele v Chorvátsku. A to platí aj pre záujemcov o nákup realít. Príjemné stredomorské podnebie a krásne pláže s drobnými kamienkami a pieskom patria k veľkým lákadlám. Zatiaľ čo v smere na sever pevnina k moru pozvoľne spadá, južná časť je charakteristická podstatne strmšími zrázy pri pobreží.

» Ponuka nehnuteľností na predaj na ostrove Brač

O lokalite

Brač je najväčší dalmatínsky a zároveň tretí najväčší chorvátsky ostrov. Nachádza sa približne 15 kilometrov južne od Splitu. Od pevniny ho delí Hvarski prieliv na severe, na západe a na juhu Brač susedí s ostrovmi ŠoltaHvar. Ostrov je tvorený vápencovými horninami - biely mramor z Brača bol použitý k stavbe mnohých tunajších pamiatok, z ktorých je možné spomenúť napríklad slávny Diokleciánov palác v Splite. Nie je bez zaujímavosti, že Biely dom vo Washingtone DC je taktiež postavený z veľkej časti práve z bračského kameňa. V súčasnosti je miestny mramor využívaný najmä na výrobu drobných upomienkových predmetov.

Na ostrove nie je príliš pamätihodností, o to viac súkromia a pokoja tunajšie letoviska ponúkajú. Miestne azúrové more a nádherné kamienkové pláže lákajú desiatky tisíc turistov ročne. Priemerná dĺžka slnečného svitu je 2 700 hodín ročne - krásne počasie je tak takmer istotou. Doprava na Brač je možná vďaka pravidelným trajektovým linkám Split-Supetar a Makarska-Sumartin. V letnej sezóne je možné využiť aj leteckú dopravu.

Za návštevu stojí svetoznáma pláž Zlatni rat, označovaná ako najkrajšia pláž celého Chorvátska. V jej bezprostrednej blízkosti sa v malom borovicovom lesíku nachádza zvyšky rímskej vily.

Fotky

Hot tips | Máme pre Vás pripravených viac než 6000 nehnuteľností z celého sveta Kompletná ponuka

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail:
Jazyk: